23 650,00 kr
Alla priser är inklusive 25 % moms.
Välj produkt
För närvarande inte tillgänglig online
Vill du få ett e-postmeddelande när varan är åter i lager?
  • Fri frakt vid beställningar över 500 kr.
    Till din önskade adress från fre 30/01 - sön 01/02

Tekniska data

Nominell spänning400 V
Antal faser3
Effektförbrukning6.50 kW
Varvtal1450 v/min
Enhetens vikt utan kabel79 kg 1)

Funktioner

Bilderna är exempelbilder. Utrustningens faktiska utseende och dess specifika anslutning till produkten kan skilja sig från bilderna – men har samma funktion.

Dubbla behållare för rengöringsmedel på var 2,5 liter gör att du kann använda olika medel. Via ett vred är det enkelt att ställa om mellan behållarna.
TÅL EXTRA BELASTNING. Den stålvävsförstärkta högtrycksslangen är mycket robust och lämpar sig för arbeten med högre mekanisk belastning. Det kan röra sig både om ett ökat vattentryck eller yttre påverkan på slangen.
STÅLARMERAD HÖGTRYCKSSLANG
Med den praktiska snabbkopplingen på vårt professionella handtagssystem är det oerhört enkelt att byta både strålrör och tillbehör.
Med hjälp av den integrerade tryck-/mängdregleringen anpassar du snabbt och enkelt rengöringseffekten under arbetets gång med ett enda finger.
Mycket bekvämt professionellt handtagssystem. Arbetet kräver mindre kraft av dig som användare samtidigt som du får en optimal arbetsvinkel på pistolen. Den ergonomiska designen bidrar till att fånga upp rekylkraften från vattenstrålen.
Professionelt handtagssystem
Pumpen i mässing och de keramiskt belagda kolvarna är extremt slitstarka och förlänger avsevärt maskinens livslängd.
ARBETA RESURSSNÅLT. Med tryck- och flödesregleringen anpassar du vattenmängden och arbetstrycket till typen av rengöring. Med manometerns hjälp har du alltid kontroll över det aktuella trycket. Det sparar både el och vatten.
TRYCK- OCH FLÖDESREGLERING MED MANOMETER
FÖRENKLAR TRANSPORTEN. Rengöringsmedlet har ett handtag eller en bygel för lyftning, transport och lastning.
Med den innovativa snabbfixeringen rullas nätkabeln enkelt upp och sätts fast på maskinen. Inte ens om maskinen skulle tippa lossar kabeln.
PRAKTISK FÖRVARING DIREKT PÅ MASKINEN. I den dubbla hållaren kan du placera två olika strålrör direkt på högtryckstvätten. I de båda hållarna kan du förvara strålrören och ändå alltid ha dem till hands.
ENKEL UPPRULLNING. Upprullningshjälpen hjälper dig att rulla upp slangen rakt och prydligt på slangvindan. Slangen förs då genom en specialformad bygel.
UPPRULLNINGSHJÄLP
INGEN AVRULLNING. Du kan vrida kabelhållaren åt sidan och koppla bort hela strömkabeln från högtryckstvätten direkt. Så slipper du tidskrävande avrullning.
ENKEL UTTAGNING AV STRÖMKABELN
Med hjälp av två snabbfästen går det sanbbt och enkelt att fälla ner handtaget och maskinen får plats i alla kombibilar.
Rotormunstycket ger koncentrerad rengöringskraft och snabbt resultat. En kraftig punktstråle där vattnet satts i rotation skickas mot ytan som skall rengöras.

Service & Tips